Altana nowoczesna „Luna”

Nowoczesna altana z pomieszczeniem gospodarczym zajmuje 30 metrów kwadratowych i podzielona została na dwie strefy - jadalnianą oraz wypoczynkową. Do konstrukcji altany przylega segment zaplecza technicznego - pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na narzędzia ogrodnicze o powierzchni użytkowej 4 metrów kwadratowych.

Podłogę w altanie proponuje się wykonać na jednym poziomie z wielkoformatowych płyt betonowych w kolorze jasnoszarym. W części wypoczynkowej zaproponowano pełne zadaszenie altany, które zapewni schronienie przed intensywnym słoncem i deszczem. W tym miejscu wkomponowano zestaw mebli wypoczynkowych. Naprzeciw sofy zaprojektowano schowek na poduchy, który może pełnić funkcję półeczki lub blatu. Ścianę nad schowkiem można zagospodarować jako miejsce ekspozycji dekoracyjnego panelu aluminiowego, przeznaczyć ją na projekcję filmów lub miejsce na biokominek. Pionowe przęsła imitujące jasne drewno zamykają konstrukcję altany i nadają jej lekkości w formie. Dodatkowo stanowią cenny element dekoracyjny konstrukcji przechodząc z pozycji pionowej na poziomą przez całą długość powierzchni sufitu.

W części jadalnianej zaaranżowano ażurowe zadaszenie z przęseł imitujących drewno, które chroni przed intensywnym słoncem. Strefę uzupełniono o aluminiowy, biały stół jadalniany przeznaczony dla 6 lub 8 osób, zestaw beżowych krzeseł oraz mobilny grill ukryty za pionowymi przęsłami dekoracyjnymi. W altanie uwzględniono liniowe oświetlenie LED wkomponowane w części wypoczynkowej, nowoczesne lampy wiszące w części jadalnianej oraz oświetlenie punktowe akcentujące wejście do pomieszczenia gospodarczego. Dodatki uzupełniające wnętrze altany to elementy eleganckie i błyszczące w stylu glamour takie jak lampiony, wazy, ciemnoszara donica czy też lampy wiszące.

Do altany proponuje się wykonać ścieżkę z naturalnych kamieni, które przełamią nowoczesny styl konstrukcji i nawiążą do charakteru zastanego ogrodu.

Projektanci

MIA studio

Lokalizacja

Poznań

Data

grudzień 2018

Powierzchnia

34 mkw

Inwestor

Prywatny

Status

Koncepcja projektowa

altana w stylu glamour altana z pomieszczeniem gospodarczym nowoczesna altana w ogrodzie nowoczesna altana oświetlenie altany